Chrome Otomatik Sekme Yenilemeyi Kapatma

Dünya genelinde en çok kullanılan tarayıcı olma özelliğine sahip olan Chrome üzerinde son zamanlarda bir çok sıkıntı yaşanmaya başladı. Şimdi bu sıkıntılardan biri olan otomatik sekme yenilemenin çözümüne bakacağız.

Chrome üzerinde birden fazla sekme açık olması durumunda sekmeler arasında gezerken aktif olmayan sekmenin yenilendiğini fark etmişsinizdir. Böyle durumda yenilenen sekme üzerinde yapmış olduğunuz bir değişikliği kaybetme durumuyla karşı karşıya kalmanız canınızı illaki sıkıyordur.

İnternet üzerinde bu konu ile ilgili arama yaptığınızda karşınıza sonuç olarak hem eklenti çıkıyor. Tarayıcı üzerine kurduğunuz eklentiler bir süre sonra karışık hale geliyor ve bunun yanı sıra güvenliğiniz tehlike altına giriyor. Sonuçta internet üzerinde bir çok işlemlerimizi yapıyoruz. Bunların en başında internet bankacılığı geliyor. Böyle bir durumda bilgi güvenliği için eklentilerden uzak durmak en mantıklısı.

Bu sorunu eklenti kullanmadan çözmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Tarayıcı açık iken adres çubuğuna “chrome://flags/#automatic-tab-discarding” yazıp Enter tuşuna basmanız yeterli. Karşınıza açılan “Otomatik sekme silme Mac, Windows” yazılı bölümde “Varsayılan” değerini “Devre Dışı” olarak değiştirip değişiklikleri kaydetmeniz gerekmekte. Chrome tarayıcınız kapanıp tekrar açıldığında artık yenileme sorunu yaşamayacaksınız.

Chrome Otomatik Sekme Yenileme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir